İçeriğe geç

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrolü

Seksiyonel Kapı Nedir? Özellikleri Nelerdir? #

Cephe paneline bire bir benzeyen özel profil ve ebatlarda dizayn edilen panelleri ile sızdırmazlık ve yalıtım özelliği son derece güçlüdür. Yay dengeleme sistemli mekanik tasarımı ile manuel konumda elle kolayca kaldırılabilmektedir.

Motor otomasyon sistemleri ile hareket ettirilebilen seksiyonel kapılar, özel tasarımlı manuel caraskal sistemleri ile de kolayca açılıp katılabilirler.

Kapının dört bir tarafı esnek kauçuk fitil sistemi ile donatılmıştır ve bu sayede maksimum sızdırmazlık sunarlar.

Otomasyon sistemi ile hareket etmekte olan kapılarda, kapı kapanırken altında her hangibir ilişken kalması durumunda, kapının zarar görmesini engelleyen pnomatik kenar emniyet sistemi mevcuttur. Bu emniyet sistemi 5 m bar basınç hassasiyetinde ve alt fitilin esnemesi sonucu içindeki havada oluşan basınç değişikliğini algılamaktadır.

Dayanıklı ürünlerdir, hırsızlık vb. tehlikelere karşı koruyucu özellikleri vardır. Seksiyonel kapılar halat kopma ve yay kırılma emniyet sistemine de sahiptirler. Bu donanım kapıda maksimum kullanım güvenliği sağlamaktadır.

Seksiyonel panelleri parmak sıkışmasını önleyen gövde yapısına sahiptir.

Seksiyonel kapılar genel olarak 3 tür yataklama sistemine sahiptirler. Kapının uygulanabilmesi için standart yataklama da minimum 50 cm lik bir kiriş alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Asmolen bina ya da kirişsiz mahallerde yapay kiriş oluşturularak kapı yataklama alanı temin edilmektedir. Standart yataklama dışında yüksek yataklama ve giyotin çalışma seksiyonel kapılar için uygulanan yataklama çeşitleridir. Bir kapının giyotin yataklama çalışabilmesi için kapı net geçiş yüksekliğinin üstünde minimum kapı yüksekliği + 50 cm yay alanına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Motor otomasyonlu sistemlerde kapı açılma ve kapanma hızı sabit olup, 25cm/saniyedir. Bunun dışında yüksek yataklama ve giyotin yataklama için ekstra hızlandırılmış kontrol üniteleri ile 60 cm/saniye hızlarla açılma mümkündür. Kapanma hızı 25 cm / saniye ile sınırlıdır.

Düzenli bakım gören bir seksiyonel kapının ortalama ekonomik ömrü 12 yıldır. Kapının çalışma sıklığı ile bağlantılı olarak bu süre zarfında değişimi yapılacak tek parçası yaylarıdır. Standart olarak 25000 tur ömrü ile piyasaya sunulan seksiyonel kapı yayları yoğun kullanılmayan pek çok işletme için 5 yıldan önce servis dışı kalmayacaktır.

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!