İçeriğe geç

Yüksekte Çalışma Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitiminin Amacı #

Alt kısımda belirtilen kanun ve yönetmelikler baz alınarak mevzuata uygun şekilde “Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimleri” ni verebilecek eğitmenler yetiştirmek.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitiminin Yasal Dayanağı #

* 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu. * 25786 sayılı yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği. * 28695 sayılı kişisel koruyucu donanımların (KKD) iş yerlerinde kullanılması hakkındaki yönetmelik. Yüksekte Çalışmayla ilgili resmi gazete ilanı

Yüksekte Çalışma Eğitmenliği Eğitiminin Hedef Kitlesi #

Özel sektörde veya kamu kurumlarında en az 1 yıl tecrübesi olan ve aşağıdaki şartlardan herhangi birini taşıyan kişiler başvurabilir. En az lise mezunu olup, özel veya kamu kuruluşlarında eğitim bölümlerinde çalışanlar. Üniversitelerin ön lisans (İş sağlığı ve iş güvenliği, sivil savunma, insan kaynakları ve itfaiyecilik bölümü) programında okuyan ya da mezun olanlar. OSGB (Ortak sağlık güvenlik birimlerinde) görev yapan A B veya C sertifikasına sahip iş güvenliği uzmanları. Özel Eğitim Merkezlerinde Eğitici olarak çalışanlar. İSG Uzman Adayları. Bağımsız veya kuruma bağlı eğitim veren eğiticiler. Eğitimci olmak isteyen veya yeni meslek edinmek isteyen En az Üniversite ön lisans Mezunları.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitiminin Süresi ve Şekli #

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitiminin süresi 7 gün – 60 saattir. 5 gün 44 saat uzaktan eğitim olup, 2 gün – 16 saat teorik ve uygulama eğitimi şeklinde verilecektir. Sınav günü ve saati eğitim öncesi katılımcılara ayrıca bildirilecektir. Eğitime Katılacak Kişi Sayısı : 1 grupta yer alacak maksimum kursiyer sayısı 20’dir.

Bize WhatsApp'tan Ulaşın!